מטכנולוגיה לבישה למאמן אונליין – סיכום הטרנדים של חדרי הכושר ב-2019

כושר ב2019

 

סופה של שנת 2019 הגיעה והיא עומדת לפנות את מקומה לטובת השנה האזרחית החדשה. רגע לפני שזה קורה רצינו לעצור הכל כדי לסכם את הטרנדים החמים ביותר שאפיינו את חדרי הכושר השנה. אז קבלו את רשימת חמשת הטרנדים שפשוט אי אפשר היה להתעלם מהם.

 

טכנולוגיה לבישה – פונקציונלית ואופנתית

מה שהתחיל בשנת 2016 בתור משהו של משוגעים לעניין בלבד הפך השנה לנפוץ במיוחד וקשה היה שלא למצוא מתעמלים עם טכנולוגיה לבישה בחדרי הכושר. החל ממכשירים שמודדים את מספר הצעדים שעשיתם כל יום ועד לצמידי מעקב שמנטרים את מדדי החיים של הגוף בזמן פעילות מאומצת ומנתחים את המידע לטיפים שימושיים, פריטים אלה הפכו להיות לא רק ציוד פונקציונלי אלא גם אופנה של ממש. הטכנולוגיה הלבישה רק הולכת ומשתכללת ויהיה מעניין לראות אילו רעיונות חדשים יצליחו לכבוש את לב המתעמלים בשנה הבאה.

 

ספורט טכנולוגי

 

היוגה ממשיכה לצבור תאוצה

אם חשבתם שהפופולריות של היוגה כבר הגיעה לשיא שלה ב-2014 כאשר הכריזו רשמית על ה-21 ביוני בתור "יום היוגה הבינלאומי" השנתי – אז טעיתם. העיסוק ביוגה המשיך לצבור תאוצה גם השנה עם יותר ויותר מתעמלים ותיקים וחדשים, שנהנים מהיתרונות הבריאותיים הרבים של פעילות זו. ברשימת היתרונות הארוכה תמצאו בין היתר הפגת מתחים, הורדת לחץ דם, הפחתת כאבים בגב התחתון וסיוע בירידה במשקל. לכן, אין זה פלא שכל כך הרבה אנשים נמשכים ליוגה.

 

יוגה

 

מעדיפים אימון אישי

בימינו הדגש הוא על הצרכים של האינדיבידואל וכיצד אפשר להגיש לו מענה מתאים בכל תחום. זה תקף גם לחדרי הכושר ולכן ניתן לראות השנה עלייה בביקוש למאמנים אישיים, שמדריכים את המתעמלים אחד-על-אחד ובונים עבורם תכנית אימונים אישית שתגשים את שאיפותיהם. שנת 2019 מאופיינת כעליית מדרגה בתחום כאשר חדרי כושר במדינות מערביות מציעים שירות אימון אישי אונליין בו המאמן יכול לראות בעזרת המצלמה של המחשב או הסמארטפון כיצד אתם מתאמנים אצלכם בבית ולתת עצות בהתאם. כמו כל טרנד שמתחיל במערב, כנראה זה רק עניין של זמן עד ששירות כזה יתפוס גם בארץ.

 

מאמן אישי

 

ביקוש למאמנים מקצועיים

מתעמלים החלו להבין שלעשות כושר לבד בשיטת "עשה זאת בעצמך" באמצעות טיפים מהאינטרנט ועצות של חברים אינו מפיק את התוצאות הטובות ביותר. לפעמים זה אפילו עלול, חס וחלילה, ליצור נזק. התוצאה של הבנה זו היא עלייה בביקוש אחר מאמנים מקצועיים, בדגש על כאלה שעברו קורסים מקיפים וקיבלו תעודות רשמיות אשר מסמיכות אותם לעסוק בתחום. כי כמו שלא הייתם שמים את בריאותכם בידיו של רופא שלא סיים את חוק לימודיו, כך גם המתעמלים אינם רוצים לנסות את מזלם עם מאמן שאינו מיומן מספיק במקצוע.

 

HIIT – אימון אינטנסיבי וחסכוני בזמן

בשנים האחרונות נולד רעיון בשם HIIT, ראשי תיבות של High-Intensity Interval Training או "אימון באינטנסיביות גבוהה בהפרש זמן קצר" בתרגום חופשי לעברית. משמעות הדבר היא ביצוע שורה של אימונים אינטנסיביים במיוחד שאורכם המצטבר הוא עומד בממוצע על 30 דקות. המטרה העיקרית היא אימון יעיל תוך כדי חיסכון בזמן, שהוא אולי המשאב היקר ביותר של כולנו בעולם המודרני והעמוס. השנה הרעיון הזה הפך לטרנדי מאוד בחדרי הכושר.

 

 

אין ספק כי שנת 2019 בחדרי הכושר ברחבי העולם הייתה מרתקת ובעלת טרנדים מעניינים מאוד. אנחנו כבר מצפים בקוצר רוח לראות אילו טרנדים יתפתחו בשנה החדשה וכיצד הם ישפיעו על המתעמלים. לסיום, נרצה בהזדמנות זו לאחל לכולכם שנה אזרחית טובה, מוצלחת ובעיקר – בריאה לגוף ולנפש!

Tags: , , , , ,